Dobrodružství začíná hned u našich dveří
​​
Dobrodružství začíná hned u našich dveří

Výlety do přírody


08.08.2023
Výlety do přírody

Kouzelná příroda Beskyd nabízí vše pro tolik oblíbenou pěší turistiku. Malebné hory, lesy a údolí řeky Bečvy jsou ideálním místem pro výlety do okolí jak pro rodiny s dětmi, tak pro milovníky horské turistiky nebo sběratele hub. Zde je několik tipů:

  • Oblíbeným a hojně navštěvovaným místem je horská vesnička Pustevny (1111m), kam se lze dostat pěší trasou nebo i autem z Prostřední Bečvy či sedačkovou lanovkou z Frenštátu. Odtud lze pokračovat po hřebenu na Radhošť (1224m), kde najdete kapli Sv. Cyrila a Metoděje nebo horský hotel. www.pustevny.cz
  • Dalším populárním místem je nejvyšší hora Beskyd Lysá hora (1323m) s nádhernými výhledy na okolní kopce, přehradu Šance a Slovensko. Na Lysou horu vede několik stezek z různých stran hory, tou nejoblíbenější je červená, která začíná v obci Ostravice www.lysahora.cz
  • Z centra Horní Bečvy je pěkná pěší trasa po žluté na Martiňák, vhodná i pro rodiny s dětmi. Na kopci je stejnojmenný horský hotel. Dostanete se sem také po modré či zelené značené trase.
  • Bílý Kříž najdete na samé hranici se Slovenskem. Dostanete sem z klidné horské vesničky Staré Hamry, výchozím místem je Gruň. Trasa na Bílý kříž je lemovaná zelenými loukami, krásnými lesy, po cestě narazíte na dřevěný historický kostel a další zajímavosti. Nádherný výhled na Lysou horu a za dobrého počasí až na Tatry.
    https://www.beskydy.cz/content/beskydy-turistika-hory-vrcholy-grun-rekreacni-oblast-stare-hamry.aspx  
  • Z naší chalupy se můžete vydat směrem k Přírodní památce Kudlačena, pro kterou je typická rašelinová louka s prameništi. Délka trasy 4,9km.